T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Rozbiórka budynku to proces, który wymaga uzyskania formalnej zgody, a co więcej – po zakończonej rozbiórce musimy zadbać także o wywóz śmieci takich jak np. cegły i kamienie. Ciekawym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajem kontenera na śmieci. W naszej firmie oferujemy atrakcyjny wybór takich pojemników – na pewno każdy znajdzie taki, który będzie najlepszą odpowiedzią na jego oczekiwania i potrzeby. Jednak to nie jedyna możliwość. Co jeszcze można zrobić z cegłami i kamieniami po rozbiórce budynku? Sprawdź!

Wykorzystaj je w mieszkaniu

Stare cegły niekoniecznie trzeba wyrzucić. Możemy je bowiem wykorzystać w mieszkaniu, dzięki czemu wnętrze stanie się bardzo przytulne. Najczęściej stosowane są one w kuchniach. Ogromną popularnością cieszą się ceglane zabudowy ściany, co sprawia, że kuchnia prezentuje się oryginalnie. Cegły to także świetny materiał do stworzenia ściany z efektem muru. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć z nich również półki na książki bądź zdjęcia rodzinne. Mogą stanowić też zabudowę kominków coraz częściej montowanych w polskich domach.

Stwórz wyjątkowy ogród

Cegły doskonale nadają się również do wykorzystania w ogrodzie. To właśnie z tego materiału możemy tworzyć świetne nawierzchnie. Przy wykorzystaniu cegieł możemy układać rozmaite wzory i mozaiki. Stare cegły po rozbiórce możemy wykorzystać także do wykończenia ogrodzenia ogrodu – np. budowy słupów.

Pozostałości po rozbiórce w postaci cegieł znakomicie sprawdzają się też do budowy niskich murków i co więcej – znajdują szerokie zastosowanie podczas budowy obiektów małej architektury. Możemy z nich zbudować atrakcyjne altany, podstawy ogrodów zimowych, bądź nawet altany śmietnikowe. Oczywiście kamień porozbiórkowy także możemy wykorzystać w ogrodzie. Możemy z niego tworzyć ścieżki, schody, podjazdy, czy wykorzystać do stworzenia oczka wodnego lub grilla kamiennego.

Oddaj osobom potrzebującym

Często wydaje nam się, że odpady porozbiórkowe takie jak cegły czy kamienie nie nadają się do dalszego użytkowania. To błąd! Jeśli chcemy się ich pozbyć, to warto wystawić ogłoszenie w Internecie, a gwarantujemy, że na pewno znajdzie się osoba bądź firma zainteresowana. Są to bowiem odpady, które można wykorzystać podczas aranżacji ogrodów czy chociażby podczas różnych prac budowlanych i wykończeniowych. Oczywiście jednak należy pamiętać, że nie wszystkie materiały po rozbiórce się nadają do ponownego wykorzystania. Na przykład jeśli chodzi o azbest, to musi on odpowiednio zutylizowany, zaś tym zajmują się specjalistyczne firmy.

Wynajmij kontener na śmieci

Jeśli jednak nie chcemy ponownie wykorzystać cegieł i kamieni po rozbiórce budynku oraz mamy problem ze znalezieniem osoby, która potrzebuje takie materiały, to warto zdecydować się na wynajęcie kontenera na śmieci. Takie usługi świadczy nasza firma i kierujemy je zarówno do osób indywidualnych, przedsiębiorstw budowlanych, jak i innych podmiotów, które często generują spore ilości śmieci. Wywóz śmieci w kontenerach to legalne, bezpieczne i sprawne rozwiązanie.

Wystarczy skontaktować się z nami, wybrać odpowiednią pojemność kontenera, a my zajmiemy się jego podstawieniem. Pojemniki, które proponujemy, są odporne na wszelkie uszkodzenia, jak i niekorzystne warunki atmosferyczne, a dodatkowo nie wymagają żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Wszystko w pełni profesjonalnie, szybko, a do tego w atrakcyjnych cenach na terenie Poznania i w okolicach miejscowościach!

Kategorie: Uncategorized