T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Planujesz remont, przebudowę pomieszczeń lub budowę? Nawet przy niewielkich remontach, aby legalnie pozbyć się odpadów budowlanych i poremontowych należy wynająć kontener na gruz lub specjalny worek. Zanim jednak zamówisz wywóz gruzu, warto wiedzieć jaki kontener wybrać. Odpowiedni do rodzaju odpadów, jakie zamierzasz zutylizować.

Zamówienie kontenera to bardzo dobry sposób na legalne pozbycie się odpadów budowlanych. Sprawdzi się on również przy wywozie ziemi, gruzu, czy starych mebli.

Remont i przebudowa domu, prace porządkowe na działce, czy porządki w piwnicy.

Niby niewiele je łączy. Jednak mają ze sobą trochę wspólnego. Chodzi oczywiście o duże ilości odpadów, które są wytwarzane podczas wyżej wymienionych prac. Co ważne, są to śmieci zmieszane lub wielkogabarytowe. Czasem nawet niebezpieczne (pojemniki po chemikaliach, stare farby, smary itd.). Dlatego nie mogą być wyrzucane razem z odpadami komunalnymi. Przypominamy również, że nielegalny wywóz odpadów, czy ich składowanie jest zagrożone karą grzywny lub pozbawieniem wolności.

Dlatego planując prace remontowe, czy budowlane najlepiej jest skorzystać z usług firm zajmujących się wywozem gruzu. Wtedy masz pewność, że robisz to legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Jaki kontener na gruz wybrać?

Odpowiedź jest bardzo prosta – należy wybrać kontener odpowiedni do przeprowadzanych prac remontowych, czy budowlanych.

Najpierw najlepiej ustalić gabaryty i rodzaje odpadów poremontowych. Firmy wywożące gruz przede wszystkim mają w ofercie kontenery. Pojemności mogą różnić się zależnie od danej firmy.

Kontenery na gruz tutaj wielkość i pojemność jest zależna od rodzaju odpadów według klasyfikacji odpadów poremontowych i budowlanych. Klasyfikacja kontenerów pod względem objętości jest równa wielkości obszaru, czy pomieszczenia, jakie jest remontowane.

Na przykład (pojemność kontenera):

  • 1,7 m3 – to odpowiedni kontener do składowania kafli, płytek ceramicznych, czy pieców kaflowych.
  • 2,7 m3 – odpowiedni przy niewielkich remontach do wywozu gruzu poremontowego powstałego np. podczas kucia ścian.
  • 3,7 m3 – ta wielkość kontenera nadaje się do użytku podczas remontu mieszkania.
  • 4,7 m3 – również odpowiedni do wykorzystania przy pracach remontowych. Nadaje się do użytku podczas tzw. kapitalnego remontu.
  • 6 m3 – wielkość tego kontenera pozwala na użytkowanie go podczas remontu małych domów, apartamentów, mieszkań o dużym metraży, czy domków letniskowych.
  • 8 m3 – kontener sporych gabarytów, który służy do wywozu odpadów budowlanych. Znajdzie zastosowanie na wszelkich placach budowy.
  • 16 m3 – największy z kontenerów, również przeznaczony do użytku na placach budowy.

Bezwzględnie należy pamiętać o wcześniejszym ustaleniu z firmą rodzaju, ilości, czy wielkości odpadów. Należy również poinformować o powierzchni remontowanego pomieszczenia. Informacje te ułatwią dobór kontenera.

Teraz wiesz już, czym kierować się podczas wyboru kontenera na gruz. Jeśli potrzebujesz solidnej firmy, wybierz kontenery na gruzUsuń gruz. Zapewniamy kompleksowe usługi wywożenia gruzu i śmieci w atrakcyjnych cenach. Szybko, tanio i legalnie.

Kategorie: Uncategorized