T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Kiedy decydujemy się na zakup nowej kanapy, starą najczęściej wynosimy na strych lub do pomieszczenia gospodarczego, bo przecież byłoby szkoda wyrzucać. Wymieniając stolik na bardziej nowoczesny, mniejszy, większy, stary najczęściej również wynosimy w bezpieczne miejsce. Z czasem jednak i tak dochodzimy do wniosku, że meble te są faktycznie stare, niemodne i nie będziemy już ich potrzebować. Pytanie wobec tego – co z nimi zrobić?

Jakie śmieci stwarzają największy problem?

W każdym domu codziennie produkowane są śmieci. Czasem są to popularne odpadki: plastiki, szkło, papier, wszelakie obierki itd. Niekiedy jednak odpady, z którymi tak naprawdę nie wiadomo, co zrobić. Wśród nich są bez wątpienia śmieci poremontowe czy po budowie. W tym jednak przypadku można po prostu wynająć kontenery na gruz i w nich zgromadzić wszystkie pozostałości. Kiedy zostaną zapełnione, przyjedzie firma i je zabierze. Co natomiast zrobić z meblami?

Co zrobić ze starymi meblami?

Stare meble można przechowywać w domu i tym sposobem niepotrzebnie zajmować wolną przestrzeń. Istnieje również możliwość wykorzystania ich ponownie. Wystarczy coś przemontować, coś dodać, odjąć, odświeżyć kolor czy położyć lakier i mebel od razu stanie się atrakcyjniejszy, idealny do dalszego użytkowania. Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że nie chcemy już tych mebli, warto skorzystać z dowolnej opcji umożliwiającej całkowite pozbycie się ich. Możliwości zapewne jest wiele, ale tylko jedna z nich daje gwarancję, że zostaną spożytkowane zgodnie z prawem.

Wystarczy zgłosić się do firmy, która zajmie się resztą

Teraz wbrew pozorom nawet stare meble nie stanowią najmniejszego problemu. Wystarczy zgłosić się do firmy, która samodzielnie je odbierze. Firma posiada odpowiednie pojazdy, a także zatrudnia pracowników, którzy mają doświadczenie w załadunku, transporcie i przetwarzaniu mebli. Nie pozostaje wobec tego nic innego, jak tylko wykonać jeden telefon pod odpowiedni numer. Resztą zajmie się firma.

Jakie wiążą się z tym koszty?

Trudno mówić tu o kosztach wywozu starych mebli. Z reguły każda firma ma swój indywidualny cennik. Nierzadko również koszt ostateczny zależy od tego, co jest do wywiezienia i czy firma zabierze wszystko jednym transportem, czy może będzie musiała wykonać więcej kursów. Wstępną wycenę można usłyszeć już w czasie rozmowy telefonicznej. Kiedy ekipa zjawi się na miejscu, poda szczegółowy koszt odbioru zgromadzonych mebli. Na pewno jednak to lepsza alternatywa, niż samodzielny transport mebli, gdyż tak naprawdę nawet nie wiadomo, w jakie miejsce byłoby najlepiej i przede wszystkim legalnie wywieźć te odpady.

Co w takim razie firma zrobi ze starymi meblami?

Firma przyjedzie na miejsce w umówionym terminie, wyniesie meble, załaduje i przetransportuje do specjalnego punktu. W miejscu tym zostaną rozłożone na czynniki pierwsze i przetworzone lub odnowione i przekazane do dalszego użytkowania. W każdym razie wszystko przebiega legalnie, z dbałością o środowisko i bezpieczeństwo człowieka.

Podsumowanie

Pomimo iż stare meble zazwyczaj kojarzą się z niemałym kłopotem, w rzeczywistości pozbycie się ich wcale nie musi być trudne. Kontaktując się z odpowiednią firmą, można szybko zlecić wywóz niepotrzebnych rzeczy, mając zarazem pewność, że trafią w odpowiednie ręce i nawet w najmniejszym stopniu nie będą zanieczyszczały środowiska. Jeżeli masz niepotrzebne meble, skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą. Oferujemy kompleksowy wywóz mebli i odpadów meblowych.

Kategorie: Uncategorized