T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Odpady budowlane są nieodłącznym elementem każdego remontu. Jest ich szczególnie dużo w przypadku gdy remont obejmuje m.in. wyburzanie ścian. Śmieci tego typu pod żadnym pozorem nie mogą być łączone z odpadami komunalnymi, ponieważ niejednokrotnie znajdują się w nich niebezpieczne przedmioty. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy oferującej kontenery na odpady. Takie przedsiębiorstwa dysponują zarówno dużymi, jak i niewielkimi pojemnikami, dzięki czemu mogą wywieźć praktycznie każdą ilość gruzu.

Co zrobić z odpadami po remoncie?

Czysty gruz budowlany jest cennym materiałem, który z powodzeniem może być wykorzystany ponownie, np. podczas budowania posadzek. Niestety w sytuacji gdy nie mamy go gdzie przetrzymywać, staje się problematyczny. Ponadto, w większości przypadków jest go na tyle mało, że sprzedaż mija się z celem. Podczas remontów, wykorzystujemy różnego rodzaju farby, zaprawy i inne środki. W sytuacji gdy opakowania po takich produktach zmieszamy z gruzem, automatycznie mamy do czynienia ze zmieszanymi odpadami budowlanymi, które nie nadają się do ponownego wykorzystania.

 • Wynajmując kontenery na odpady, należy przede wszystkim oszacować ich liczbę. Przy pomocy specjalnie dostosowanego samochodu, firma dostarcza nam kontener pod wyznaczony punkt. Aby uniknąć kłopotów, warto odpowiednio przygotować miejsce rozładunku.
  • W umówionym wcześniej terminie, kontenery na odpady zostaną odebrane i kłopot znika. Korzystając z usług profesjonalistów, mamy pewność, że odpady trafią do odpowiednio zabezpieczonego miejsca.

  Jest to najprostszy i najszybszy sposób postępowania z odpadami budowlanymi. Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa świadczące usługi tego typu dysponują również samochodami, dzięki którym mogą przywieźć kontener nawet w trudno dostępne miejsca.

  W jaki sposób można jeszcze poradzić sobie z odpadami?

  Choć w teorii można samodzielnie wywieźć odpady do Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, to w praktyce niewiele osób dysponuje odpowiednim pojazdem. Przewożąc je w bagażniku, nie tylko narażamy go na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia, ale również na nieprzyjemne zapachy, które mogą się długo utrzymywać. Kontenery na odpady to najprostsza i przede wszystkim najszybsza opcja poradzenia sobie z niechcianymi resztkami. Są szczególnie przydatne zarówno na dużych budowach, jak i w trakcie wykonywania niewielkich remontów. Można je ustawić praktycznie w każdym miejscu – wystarczy kawałek płaskiego, stosunkowo twardego podłoża.

  Kontenery na odpady są wykonane z solidnej blachy, dzięki czemu nie ma obaw o ich uszkodzenie. Niejednokrotnie firmy oferujące wywóz odpadów działają zarówno na terenie dużych aglomeracji miejskich, jak i mniejszych miejscowości. Dzięki temu, praktycznie każdy może skorzystać z takich usług. Co jeszcze można zrobić z odpadami budowlanymi?

  • Warto zadzwonić do przyjaciół i rodziny z zapytaniem czy nie potrzebują gruzu, np. pod fundamenty. Może okazać się, że bliska osoba rozpoczyna budowę i bardzo chętnie przyjmie nawet duże ilości.

  Odpady wywiezione kontenerem są w większości ponownie przetwarzane. Czysty gruz jest poddawany rozdrobnieniu i służy m.in. jako dodatek do różnego rodzaju zapraw wykorzystywanych w budownictwie. Czyste kruszywo to ponadto bardzo cenny materiał dla wszystkich którzy rozpoczynają budowę.

  Kategorie: Uncategorized