T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

W przypadku generowania dużej ilości odpadów pojawić się mogą poważne problemy z ich właściwym składowanie, a także wywozem. Sprawę z tego doskonale zdają sobie zarówno firmy budowlane, jak i osoby fizyczne, realizujące remont mieszkania czy też renowację domu.


Żeby w sposób właściwy zająć się wszelkimi zanieczyszczeniami, potrzebne są dwie rzeczy: właściwe kontenery i pojazdy, które zajmą się ich wywożeniem na wskazane wysypisko. Wszelkie odstępstwa w tym względzie mogą wiązać się z ryzykiem nałożenia wysokich mandatów. Z tego powodu warto do całej sprawy podejść po dokonaniu wszelkich niezbędnych przygotowań. Zarówno jeśli chodzi o segregację, jak i wywóz odpadów.

Składowanie śmieci podczas budowy i remontu

Ich specyfika może być różna – wiele zależy bowiem od rodzaju remontowanego budynku, jak również od wykonywanych prac. Z tego powodu koniecznie należy zaopatrzyć się w kontenery przystosowane do konkretnych typów odpadów. Tylko wtedy możliwa stanie się ich prawidłowa segregacja, a następnie sprawny wywóz. Skąd brać takie pojemniki? Najlepiej poprzez wynajem, dostosowany do indywidualnych wymagań. W ramach tego typu usług klient może wybrać zbiornika i jego wielkość.

  • Kontener na gruz – zarówno ten czysty, jak i zmieszany oraz zanieczyszczony. W poszczególnych pojemnikach znaleźć mogą się chociażby pozostałości po kuciu ścian, płytek czy też elewacji. Występują one w różnych wersjach, dostosowywanych po względem pojemności (od około 2 m3 do nawet 16 m3 na największe odpady).
  • Kontener na drewno – jest ich dużo zwłaszcza podczas budowy i renowacji niewielkich domków letniskowych, a także małych budowli znajdujących się obok domu.
  • Kontener na szkło – znajdą się tam nie tylko okna, ale też pozostałości po kabinach prysznicowych oraz poszczególne elementy wyposażenia mieszkania.
  • Kontener na tworzywa sztuczne – może być ich naprawdę sporo, dlatego za każdym razem dobrze jest dokładnie zastanowić się nad pojemnością takiego zbiornika.

Oczywiście to tylko kilka przykładów odpadów budowlanych, jakie najczęściej pojawiają się podczas budowy domu, remontu, renowacji i wielu innych działań. W kontenerach znaleźć może się także ziemia, materiały ceramiczne, miedź, aluminium, tworzywa izolacyjne i wiele, wiele innych. Za każdym razem należy więc odpowiednio zaplanować wynajem kontenerów.

W jaki sposób wywożone są odpady?

Usługi wynajmu zbiorników warto rozszerzyć również o profesjonalny wywóz odpadów. Dlaczego? Ponieważ jest to działanie niezwykle opłacalne. Klient nie musi zajmować się procesem transportu śmieci na wysypisko – zajmują się nim bowiem profesjonaliści.

Co najważniejsze, wynajęta firma wykorzystuje w tym celu odpowiednio dobrane pojazdy – zarówno wąskie auta dostawcze, jak i większe samochody z załadunkiem HDS. Wszystko realizowane jest zgodnie z obowiązującymi przepisami, dlatego brak tu ryzyka ewentualnych mandatów.

W ten sposób przeprowadzany wywóz odpadów pozwala więc załatwić wiele problemów, z którymi trzeba się zmagać podczas przeprowadzania całych inwestycji. Odbywa się to szybko, sprawnie, zgodnie z umówionym harmonogramem.

I choć jeszcze przed rozpoczęciem działań budowlanych składowanie oraz wywóz odpadów może wydać się mocno kłopotliwy, tak właściwa współpraca sprawia, że wszystko staje się znacznie łatwiejsze. Szczególnie wtedy, gdy użyte zostaną kontenery odpowiednio przystosowane do konkretnego rodzaju zanieczyszczeń. Bez względu na to, czy mowa jest o budowie domu, remoncie mieszkania czy też renowacji innych budynków.

Kategorie: Uncategorized