T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Właśnie skończyłeś remontować mieszkanie i zastanawiasz się, co zrobić z pozostałym gruzem oraz innymi odpadami budowlanymi? To dość częsty problem, ponieważ według prawa nie mogą one trafiać do osiedlowych śmietników. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z usług firm, które oferują wynajem kontenerów na gruz. Dowiedz się więcej na ten temat!

Usuwanie zbędnego gruzu – 3 możliwości

Gruz to dość problematyczna grupa odpadów, która powstaje najczęściej podczas przeprowadzania prac remontowo-budowlanych. Podczas remontu czy budowy mało kto z nas myśli o tym, że będzie trzeba się go pozbyć. Dopiero po zakończonych pracach pojawia się pytanie – co zrobić z gruzem? Niektórzy decydują się na jego przechowywanie na posesji, jednak nie jest to najlepsze rozwiązanie. Tym bardziej że istnieją inne proste metody na szybkie rozwiązanie tego problemu.

Wynajem kontenera na gruz

Najpopularniejszą metodą na usunięcie gruzu z posesji jest wynajęcie kontenera na gruz i inne odpady. Nasza firma zajmuje się tym już od wielu lat i oferuje pojemniki o kilku pojemnościach takich jak:

  • 1,7 m3 – idealna wielkość, gdy mamy do wywiezienia jedynie skute płytki czy piec kaflowy;
  • 2,7 m3 – najlepszy wybór, gdy przeprowadzamy remont małych pomieszczeń;
  • 3,7 m3 – sprawdza się podczas remontów niewielkich mieszkań;
  • 4,7 m3 – kapitalny remont w mieszkaniu? Wybierz ten kontener!
  • 6 m3 – chcesz wyremontować swój mały dom lub domek letniskowy? To najlepszy wybór!
  • 8 m3 – doskonały na place budowy i nie tylko;
  • 16 m3 – pomieści nawet kilkumetrowe elementy!

Firmy takie jak nasza oferują wynajem kontenerów oraz worków na gruz na terenie Poznania i okolic. W ofercie mamy również usługi załadunku gruzu. Nie warto przechowywać gruzu na podwórku, w mieszkaniu lub co gorsza – wrzucać go do osiedlowych śmietników na śmieci. Powinniśmy postępować zgodnie z prawem – i wywóz gruzu powierzyć firmie, która działa legalnie, bezpiecznie oraz tanio!

Wywóz gruzu do odpowiedniego punktu

Innym sposobem na legalną utylizację gruzu jest wywiezienie go do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Te działają w każdej gminnie, dlatego nie powinien być to żaden problem. Czasem jednak nie posiadamy własnego transportu – wtedy warto rozważyć wynajem pojemnika na gruz lub przekazanie gruzu innym osobom!

,,Przyjmę gruz”, czyli oddaj potrzebującym

W Internecie bez problemu możemy znaleźć ogłoszenia osób, które chętnie przyjmą gruz. Jest to bowiem odpad, który może być wykorzystywany na wiele sposobów – mogą z niego powstać elementy małej architektury ogrodowej, ścieżki i drogi, czy może posłużyć, chociażby do wykonywania drenażu terenu.

Gdzie trafia gruz?

Wywóz gruzu to popularna usługa, jednak czy zastanawialiście się kiedykolwiek, gdzie on później trafia? Warto zatem wiedzieć, że firmy oferujące tego typu usługi najczęściej posiadają własne maszyny, których zadaniem jest recykling gruzu. W ten sposób pozyskuje się materiał, który później wykorzystywany jest np. do budowy chodników. Zazwyczaj skupują go firmy budowlane, ale nie tylko.

Wywóz gruzu do lasu? Tak nie postępuj!

Niestety wciąż często się zdarza, że wiele osób decyduje się na wywóz gruzu do lasu. Zdecydowanie nie jest to dobry pomysł, a co więcej – jest to zagrożone wysokimi karami pieniężnymi i mandatami. Jest to bowiem wykroczenie, które podlega karze grzywny. Ta natomiast waha się od 20 do 500 złotych. Według przepisów prawa niedopuszczalne jest także przetrzymywanie gruzu budowlanego – za to również grozi kara nawet w wysokości 1500 złotych!

Kategorie: Uncategorized