T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Kontenery na śmieci przeznaczone są do zbierania i magazynowania odpadów zarówno tych pochodzących z gospodarstw domowych, jak i dużych zakładów przemysłowych. Wykorzystywane są we wszystkich sferach życia. Na jaki okres można wynająć kontener? Co, jeśli czas wynajmu kontenera się wydłuży? Na te i na inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w tym artykule.

Na jaki okres można wynająć kontener? W tej kwestii wiele zależy od samej firmy zajmującej się wynajmem kontenerów. Zwykle okres podstawienia kontenera to 72 godziny dla kontenerów o pojemności do 4,7 m3 włącznie i 7 dni (łącznie z dniem, w którym pojemnik został podstawiony), dla kontenerów o pojemności przekraczającej 4,7 m3. Po upływie ustalonego czasu, firma świadcząca usługi w wynajmie kontenerów w ciągu 7 dni roboczych odbierze pojemnik od klienta. Klient zobligowany jest umożliwić firmie odbiór kontenera, zwłaszcza z terenu zamkniętego, w godzinach wskazanych przez firmę, a więc między 6.00 a 22.00. Co w sytuacji, kiedy klienta nie będzie na miejscu? W takim przypadku firma jest upoważniona do wstępu na posesję lub każdy inny teren, na którym znajduje się kontener, będący własnością firmy.

Kontener może pozostać na terenie klienta, jeśli ten ma jakiekolwiek zaległości związane z opłatą za wynajem kontenera itp. Pojemnik pozostanie na posesji klienta tak długo, dopóki wszelkie należności nie zostaną uregulowane. Jest to sytuacja wyjątkowa, ale zdarza się bardzo często, dlatego traktowana jest jako brak możliwości zabrania pojemnika na śmieci z przyczyn, które leżą po stronie osoby wypożyczającej kontener. Klienci powinni więc pilnować wcześniej ustalonych terminów oraz poleceń zawartych w podpisanej umowie.

Co, jeśli czas wynajmu kontenera się wydłuży?

W takiej sytuacji osoba wynajmująca kontener może zgłosić firmie chęć dłuższego wynajmu kontenera. Tego typu zgłoszenie nie jest dla firmy w jakikolwiek sposób wiążące. Jeśli obie strony wyrażą zgodę na ustalenie nowego terminu odbioru pojemnika na odpady, nie trzeba żadnych formalności, o prostu termin wynajmu się automatycznie wydłuża. Co z opłatami? Przyjmuje się, że opłata za kontener, za każdy dodatkowy dzień, wynosi 10 procent początkowo uzgodnionej ceny za wynajem. Z problemem usunięcia różnego typu odpadów borykają się nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorstwa. Porządkowanie placów budowy, demontaż starych konstrukcji i inne rodzaje prac w taki czy inny sposób przyczyniają się do tego, że śmieci zaczynają się szybko gromadzić i stają się przeszkodą w przemieszczaniu się zarówno personelu na terytorium, jak i specjalnego sprzętu. Wynajem kontenerów na śmieci ułatwiają skuteczne pozbycie się śmieci i ich utylizację. Wiele firm oferuje wynajem kontenerów na śmieci o różnej kubaturze. Trzeba tylko dokładnie określić, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania.

Znalezienie firmy zajmującej się wynajmem kontenerów wcale nie jest takie proste, mimo że konkurencja jest ogromna. Przed podjęciem decyzji warto skontaktować się w firmą i dopytać o szczegóły współpracy. Fachowcy z pewnością odpowiedzą na każde pytanie, doradzą w każdej sprawie, zaoferujemy specjalny sprzęt itp. Specjaliści pomogą dobrać odpowiedni kontener, uwzględniając rodzaj odpadów. Podczas szukania firmy zajmującej się wynajmem kontenerów warto poszukać opinii na jej temat w Internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Takie informacje z pewnością pomogą podjąć ostateczną decyzję co do wyboru firmy świadczącej usługi w zakresie wynajmu kontenerów. Cennym źródłem informacji będą także referencje innych klientów, do których być może uda się dotrzeć.

Kategorie: Uncategorized