T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Przeprowadzanie remontu na zewnątrz budynku w trakcie mroźnej pogody jest nieco utrudnione. Z czego to wynika? Przede wszystkim z tego, że część materiałów budowlanych nie powinna być używana w zbyt niskich temperaturach. Gdy jednak przeprowadzamy remont wewnątrz domu lub mieszkania, to ograniczenie nie występuje. Firmy oferujące kontenery na gruz funkcjonują cały rok, dlatego można skorzystać z ich usług nawet w trakcie surowej zimy.

Zimowy remont wewnątrz budynku

Nic nie stoi na przeszkodzie aby w trakcie zimowych miesięcy remontować dom lub mieszkanie. W przypadku gdy pomieszczenie jest jeszcze nieogrzewane, można podłączyć elektryczną grzałkę lub uruchomić niewielki piecyk gazowy. Takie rozwiązanie sprawia, że prace będą przebiegać w bardziej komfortowych warunkach, które niewątpliwie mają wpływ na tempo remontu.

  • Niejednokrotnie po kupieniu mieszkania lub domu, nowi właściciele pragną zmienić układ pomieszczeń. Aby to zrobić, należy usunąć ściany działowe lub postawić nowe. W trakcie takich prac powstaje stosunkowo duża ilość zmieszanych odpadów budowlanych lub czystego gruzu. W żadnym wypadku nie można ich wyrzucić do pojemnika na odpady komunalne. Najszybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług przedsiębiorstw wynajmujących kontenery na gruz.

Najważniejszą zaletą takiego rozwiązanie jest możliwość szybkiego i przede wszystkim w pełni legalnego pozbycia się odpadów.

Wywóz odpadów poremontowych w zimie

Kupowanie mieszkań i domów z rynku wtórnego niejednokrotnie wiąże się z koniecznością pozbycia się niechcianych mebli i elementów wyposażenia wnętrza. Ich również nie można mieszać razem z odpadami komunalnymi. Kontenery na gruz mogą także posłużyć do wywozu odpadów wielkogabarytowych.

  • Zamawiając taką usługę można dokładnie określić dzień, a nawet przybliżoną godzinę podstawienia, dzięki czemu jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować swoją pracę.
  • Kolejnym plusem jest możliwość zamówienia kontenerów charakteryzujących się różnymi wymiarami. Warto pamiętać, że wiele osób zamawia zbyt małe pojemniki, co w konsekwencji skutkuje ponoszeniem dodatkowych kosztów. Należy dokładnie zastanowić się jaka wielkość będzie odpowiednia do posiadanych odpadów.

Firmy oferujące kontenery na gruz odzyskują część odpadów, natomiast reszta trafia na legalne i zabezpieczone składowiska.

Remont mieszkania na piętrze

Generalny remont nawet niewielkiego mieszkania znajdującego się np. na 4 piętrze kamienicy zawsze stanowi duże wyzwanie. W takich mieszkaniach niejednokrotnie znajduje się bardzo dużo elementów wyposażenia, które trzeba wyrzucić. Znoszenie gruzu i części mebli w wiadrach jest nieefektywne i czasochłonne. Firmy oferujące kontenery na gruz maja także w swoim asortymencie rękawy zsypowe na wynajem.

  • Ich największą zaletą jest znaczne przyspieszenie prac remontowych. Rękaw umieszcza się bezpośrednio nad kontenerem, dzięki czemu wszystkie elementy trafiają bezpośrednio do niego. Oczywiście należy takie miejsce zabezpieczyć, aby nikt przypadkiem nie pojawił się w bliskiej odległości.
  • Rękawy są wykonane z niezwykle odpornego, a zarazem stosunkowo lekkiego tworzywa. Ich montaż i demontaż jest szybki i nieskomplikowany.
  • Użytkowanie jest całkowicie bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt, a także dla samego budynku.

Kontenery na gruz i rękawy zsypowe mogą zostać dostarczone nawet do trudno dostępnych miejsc. Profesjonalne firmy dysponują specjalnie przystosowanymi pojazdami, które bez problemu przejadą np. przez wąskie bramy kamienic. Specjalne wymagania dotyczące samochodu i kontenera należy jak najszybciej zgłaszać, aby uniknąć czasochłonnych nieporozumień.

Kategorie: Uncategorized