T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Czy w trakcie pandemii obowiązek segregacji odpadów został zniesiony? Oczywiście, że nie. W dalszym ciągu obowiązują wszystkie regulacje prawne wprowadzone przed rozprzestrzenieniem się wirusa COVID-19. W trakcie przerwy od pracy, wiele osób zdecydowało się na remont mieszkania lub domu. Warto pamiętać, że wykonując z pozoru drobne czynności remontowe powstaje duża ilość odpadów budowlanych. Pod żadnym pozorem nie można ich mieszać z odpadami komunalnymi. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem są kontenery na śmieci. Ich wielkość można indywidualnie dopasować do bieżących potrzeb.

Kontenery na śmieci – legalny sposób pozbywania się odpadów

W trakcie praktycznie każdego remontu wykorzystuje się materiały, które są niebezpieczne dla środowiska naturalnego. Mowa tu oczywiście o farbach, tynkach, rozpuszczalnikach, klejach i innych produktach tego typu. Warto wspomnieć, że teoretycznie puste opakowania i pojemniki po materiałach budowlanych również nie mogą znaleźć się w kontenerze przeznaczonym na odpady komunalne. Chemia budowlana może zanieczyścić nie tylko grunt, ale także wodę na wiele lat. Oczyszczanie skażonego środowiska jest niebywale skomplikowane, a w niektórych przypadkach praktycznie niemożliwe.

  • Zamawiając kontenery na śmieci mamy pewność, że odpady trafią w specjalnie zabezpieczone miejsce.
  • Choć czysty gruz budowlany jest cennym materiałem, to nie zawsze mamy gdzie go przechowywać, dlatego najlepiej wywieźć go w bezpieczne miejsce. Ponadto w większości przypadków po remoncie zostają zmieszane odpady budowlane, których ponowne wykorzystanie jest bardzo ograniczone.

Bez względu na to z jaką ilością odpadów budowlanych musimy sobie poradzić, firmy oferujące kontenery na śmieci z pewnością pomogą rozwiązać nasz problem.

Wywóz śmieci w kontenerach

Zamawiając usługę wywozu odpadów trzeba nie tylko określić ich ilość, ale również rodzaj. Wynika to m.in. z klasyfikacji odpadów. W razie wątpliwości, warto zapoznać się z ustawą o odpadach, w której zawarte są precyzyjne informacje dotyczące gospodarowania śmieciami.

  • Profesjonalne firmy oferujące kontenery na śmieci na wynajem dysponują specjalnymi pojazdami, które bez problemu dostarczą kontener nawet do trudno dostępnych miejsc. Oprócz nierównego terenu, dużą przeszkodą są także wąskie bramy, przez które duże pojazdy po prostu nie przejadą. Jeżeli spodziewamy się problemów tego typu, należy w trakcie składania zamówienia poinformować daną firmę.
  • Zamówiony kontener zostanie podstawiony w terminie we wcześniej umówione miejsce. Warto dokładnie zaplanować jego lokalizację, która powinna sprzyjać załadunkowi odpadów.
  • Kontenery są wykonane z grubej blachy, dlatego bez obaw można do nich wrzucać cegłówki, ceramikę, pokruszony beton i inne odpady budowlane.

Niekiedy remont ogranicza się wyłącznie do wymiany mebli, które jako odpady również są problematyczne. Wynika to z ich wielkości i ciężaru. Tak samo jak w przypadku odpadów budowlanych, nie można ich mieszać z odpadami komunalnymi. W takim przypadku kontenery na śmieci także są idealnym rozwiązaniem. Ze względu na swoją wielkość, można w nich zmieścić praktycznie dowolną liczbę mebli. Przewożenie szaf i innych elementów własnym pojazdem, w wielu przypadkach może okazać się niemożliwe i nieopłacalne.

Zbyt duża liczba kursów i duże ryzyko uszkodzenia samochodu to niezbyt kuszące perspektywy. Wynajem kontenerów na śmieci szybko rozwiązuje te problemy. Wystarczy załadować odpady wielkogabarytowe i zaczekać na kierowcę, który załaduje je na specjalnie przygotowany pojazd i wywiezie w zabezpieczone miejsce.

Kategorie: Uncategorized