T: +48 883 111 500 E: biuro@usun-gruz.pl, ul. Piątkowska 122/14, 60-649 Poznań

Wywóz gruzu Poznań

Czy każdy rodzaj odpadów można wynieść w kontenerze?

Remont nawet niewielkiej kawalerki generuje bardzo dużo odpadów, zwłaszcza w sytuacji gdy burzone są ściany działowe. Choć w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem są kontenery na gruz, warto pamiętać co można, a czego nie wolno do nich wrzucać. Niejednokrotnie podczas remontu lub rozbiórki starego domu, znajdujemy niebezpieczne odpady, które nie powinny znaleźć się w kontenerze. Na jakie przedmioty należy zwracać szczególną uwagę? (więcej…)

recykling światowy

Metody recyklingu na świecie

Recykling to jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych metod dbania o środowisko naturalne. Ponowne przetwarzanie surowców jest stosowane na całym świecie, choć w zależności od kraju, z różną intensywnością i skutkiem. W tym zestawieniu Polska nie wypada zbyt dobrze, gdyż wywóz śmieci znacznie częściej kończy się na wysypiskach niż w miejscach gdzie dokonuje się ich przetwarzanie. Inne państwa, takie jak Niemcy, Szwecja czy Dania mogą pochwalić się znacznie lepszym wynikiem, gdyż na wysypiska trafia nawet mniej niż 10% wszystkich śmieci. Recykling zajmuje drugie miejsce w hierarchii działań związanych z odpadami, wyznaczonych przez Unię Europejską. Niedostosowanie się do dyrektyw przez państwa członkowskie może wiązać się z wysokimi karami. W jaki sposób radzą sobie z recyklingiem wybrane inne państwa na świecie? (więcej…)

Gruz

Jak odróżnić czysty gruz od mieszanych odpadów budowlanych?

Gruz oraz mieszane odpady budowlane są pozostałością zarówno po różnego rodzaju remontach, jak i rozbiórkach budynków mieszkalnych lub gospodarczych. Wiele osób zastanawia się w jaki sposób można je ponownie zagospodarować. W większości przypadków, jednocześnie mamy do czynienia z czystym gruzem i odpadami, dlatego tak ważne jest ich precyzyjne odróżnienie. Najważniejszą zaletą czystego gruzu budowlanego jest możliwość ponownego wykorzystania. Nawet w przypadku gdy nie planujemy żadnych inwestycji, gruz może się przydać w późniejszym terminie. W przypadku odpadów, niestety nie ma takiej możliwości. Najlepszą opcją jest skorzystanie z usług firmy, która oferuje wywóz odpadów budowlanych. Przedsiębiorstwa tego typu to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób chcących szybko pozbyć się materiałów, których nie można już ponownie wykorzystać i cieszyć się skrupulatnie uprzątniętą działką.
(więcej…)
Wywóz gruzu tanio

Kto jest odpowiedzialny za oczyszczanie miast?

W miastach, tak jak wszędzie, gromadzą się rozmaite śmieci i odpady, które trzeba usunąć, aby z jednej strony zrobić porządek w otoczeniu, a z drugiej zaś stworzyć miłą atmosferę i odpowiednie warunki do życia. Dlatego zorganizowano podmioty, które są odpowiedzialne za wywóz odpadów budowlanych, czyszczenie chodników i dróg, oczyszczanie przystanków, a także wywóz wszelkiego typu śmieci. Kto konkretnie się tym zajmuje? (więcej…)

podział odpadów

Czym grozi nielegalny wywóz odpadów?

Obecnie wywóz śmieci odbywa się na wiele różnych sposobów, zależnie od tego, co to za rodzaj odpadów. Dziś każdy ma obowiązek segregowania ich, a więc umieszczania w poszczególnych kontenerach. W zasięgu ręki znajdują się kontenery na papier, szkło, plastik i na odpady mieszane… Wiadomo jednak, że są też śmieci, których nie wolno wrzucać do popularnych pojemników. W takim razie jak legalnie się ich pozbyć? (więcej…)

segregacja śmieci

Jak segregować odpady w domu?

Zanim nastąpi wywóz śmieci z gospodarstwa, odpadki te muszą zostać zgromadzone w specjalnym pojemniku. Pojemniki na śmieci są dostępne w różnych kolorach. Jak się okazuje, nie bez powodu i z pewnością nie chodzi tu o to, by było ładnie. Każdy pojemnik określonego koloru przypisany jest do innych odpadów. W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób segregować śmieci, aby robić to poprawnie. (więcej…)

Wywóz gruzu w Poznaniu

Jak odróżniać śmieci po budowlane od komunalnych?

Specjalne pojemniki, kontenery, a może worki na gruz? Gdzie go gromadzić, jak się go pozbyć i do jakiego rodzaju odpadów można go zaliczyć? Tego typu pytania i wątpliwości kłębią się w myślach wielu Polaków. Nie ma w tym nic dziwnego. Odkąd poprawne segregowanie śmieci jest tak bardzo ważne i kontrolowane, trzeba w końcu nabyć pewne umiejętności, a przede wszystkim zorientować się w temacie. (więcej…)